Haber Sitesi
HV
13 NİSAN Cumartesi 19:53

Aydın 2 milyon turist bekliyor

Rusya-Ukrayna savaşı, her alanda olduğu gibi turizmde de Türkiye’yi etkiliyor. Ancak hem Rusya hem de Ukrayna ile ilişkilerde bulunulması ve barış görüşmelerindeki artan rolü Türkiye’nin 2022’de turizmde rekorlar kırmasını sağlayabilir.

GÜNCEL
Aydın 2 milyon turist bekliyor

Kemal ETLEÇ (DİDİM POSTASI Rusya-Ukrayna savaşı, her alanda olduğu gibi turizmde de Türkiye'yi etkiliyor. Ancak hem Rusya hem de Ukrayna ile ilişkilerde bulunulması ve barış görüşmelerindeki artan rolü Türkiye'nin 2022'de turizmde rekorlar kırmasını sağlayabilir.

2 MİLYON TURİST SAYISINI AŞARIZ

Aydın İl Kültür Turizm Müdürü Umut Tuncer “ Son 15 gün içerisinde Aydın’ımıza gelen turist sayısı beklentimizin çok üstünde.. Sayın Cumhurhurbaşkanımız ve  Dışişleri Bakanımızın süreçte yürüttüğü diplomasi trafiği dünya ülkelerince çok olumlu karşılanıyor. Hem Rusya'yla hem de Ukrayna ile sıcak ilişkiler içerisindeyiz. Iki ülkenin heyetlerinin İstanbul'da buluşması çok önemli. İki ülke vatandaşlarının yanı sıra dünya için büyük öneme sahip. Türkiye'nin bu rolünün devam etmesi ve savaşın sona ermesiyle iki ülkeden de ciddi bir turist akışıyla karşılaşıp yeni rekorlar kırılabilir. Rusya vatandaşlarının şu noktada gidebileceği ülke sayısı çok az. Bu durum da zaten büyük ilgi gösteren Rusların ilgisini tamamen Türkiye'ye çekecektir. Ayrıca Visa ve Master kart Rusya'dan çekildi. Ancak Rusya'nın kartlı ödeme sistemi MIR Türkiye'de kullanılabiliyor. Bu da bir avantaj…

Sadece beklentimiz Rusya-Ukrayna pazarı değil tabiî ki.. Geçtiğimiz hafta İtalya’dan 2 uçak dolusu turistimizi Priene’de ağırladık.Aldığımız bilgilere göre; Didim ve Kuşadası otellerimizde rezervasyonlar en üst seviyede.. Didim’de görüştüğümüz seyahat acenteleri son iki haftada Bodrum havaalanından İngiliz turistleri ilçe taşıdıklarını ifade ediyorlar. Bu sezonu çok iyi geçireceğimizden şüphem yok.” İfadelerinde bulundu.  

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR