Haber Sitesi
HV
27 MAYIS Pazartesi 13:44

İzmitli gençler ilk deneme sınavı heyecanını yaşadı

LGS ve YKS’ye ücretsiz hazırlık kurslarının verileceği İzmit Belediyesi Çınar Akademi’de gerçekleştirilen ilk deneme sınavlarında ter döken öğrenciler, Çınar Akademi’den memnun kaldı

YEREL
İzmitli gençler ilk deneme sınavı heyecanını yaşadı

KOCAELİ (İGFA Yakın zamanda tam kapasite ile bu kentin genç çınarlarına kapılarını açacak olan İzmit Belediyesi Çınar Akademi’de ilk deneme sınavları tamamlandı.

Ücretsiz bir şekilde yapılan sınavlara katılan öğrenciler cumartesi günü Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT), Pazar günü ise Alan Yeterlilik Testi’ne (AYT) girdi. Günde iki farklı grubun sınav olduğu Çınar Akademi’de kendilerini test etme imkanı bulan öğrenciler, deneme sınavından ve oluşturulan ortamdan memnun kaldı.

HAZİRAN AYINA KADAR DEVAM EDECEK

Haziran ayının ilk haftasına kadar belirlenen takvim doğrultusunda her hafta sonu devam edecek deneme sınavlarına Kocaeli’nde katılmak isteyen herkes, izmit.bel.tr adresinden başvuruda bulunabilecek.

Kapılarını vatandaşlara açan ve deneme sınavlarına başlayan Çınar Akademi’de çalışmaları yakından takip eden İzmit Belediyesi Eğitim Koordinatörü Osman İlhan Cebeci, sosyal belediyecilik adına yapılması gereken çok güzel bir projenin hayata geçirildiğini belirtti.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR