Haber Sitesi
HV
27 MAYIS Pazartesi 13:52

Kayseri Talas'ta kütüphane coşkusu

Kayseri'nin Talas ilçesinde 58'nci Kütüphaneler Haftası her güne ayrı bir organizasyonla dolu dolu kutlandı. Bu kapsamda Talas Belediyesi Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane’de düzenlenen etkinlikler dizisiyle farklı bir kütüphaneler haftası yaşandı.

GÜNCEL
Kayseri Talas'ta kütüphane coşkusu

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
İlk olarak Kayseri'nin Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ve Talas Kaymakamı Yaşar Dönmez’in katılımıyla başlatılan Kütüphaneler Haftası etkinlikleri daha sonra 4 gün boyunca farklı organizasyonlarla devam etti.

Başkan Yalçın ve Kaymakam Dönmez’in konuşmalarıyla başlayan programlar, Kayseri Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin müzik dinletisi ve akabinde “Taş Mektep” film gösterimiyle devam etti. Etkinliklerin ikinci günü olan 30 Mart Çarşamba günü “Masal Saati” isimli program ve “Cesur Balık” isimli film gösterimi ile çocuklara farklı bir kütüphane deneyimi yaşatıldı. Ertesi gün (31 Mart Perşembe) ise “Sarıkamış Çocukları” isimli film gösterimiyle de etkinliklere farklı bir soluk getirilmiş oldu. Etkinliklerin son günü olan 1 Nisan Cuma gününde ise otizmli çocuklara yönelik olarak ailelerine kaygı bozukluğu ve hiperaktivite konularında seminer verildi. Günün sonunda ise yine çocuklara yönelik olarak “Doru” isimli animasyon filmi gösterimi yapıldı.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR