Haber Sitesi
HV
08 ARALIK Cuma 15:00

Lokman Hekim'den, Adatıp Kurtköy Hastanesi hisselerini devraldı

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş, Adatıp Kurtköy Hastanesi hisselerinin tümünü devraldı.

EKONOMİ
Lokman Hekim'den, Adatıp Kurtköy Hastanesi hisselerini devraldı

Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hizmetleri ve İnşaat Taahhüt A.Ş, Adatıp Kurtköy Hastanesi hisselerinin tümünü devraldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklama şöyle:

''Şirketimiz 01.02.2022, 21.02.2022 ve 28.03.2022 tarihlerinde Adatıp Sağlık Hizmetleri A.Ş'nin yüzde 100 oranında paylarının iktisabına ilişkin özel durum açıklamaları yapılmıştı. Söz konusu pay iktisabına ilişkin kapanış işlemleri 01.04.2022 tarihi itibariyle tamamlanmıştır.  18.02.2022 tarihli Adatıp Sağlık Hizmetleri A.Ş'nin yüzde 100 oranında paylarının devrine yönelik imzalanan nihai hisse devir sözleşmesine göre satıcı ve satıcı taraf ilişkili şirketlerinin cari hesaplarının mahsuplaşılması ve virmanlanması sonrasında net nakit ödenen hisse bedeli tutarı 36.756.179 TL olarak gerçekleşmiştir. Bu haliyle devralınan Adatıp Sağlık Hizmetleri A.Ş ile şirketimiz finansal tabloları tam konsolidasyona tabi olarak raporlanacaktır. Şirketimiz, Adatıp Sağlık Hizmetleri A.Ş'nin sahipliğinde bulunan Adatıp Kurtköy Hastanesinin faaliyet gösterdiği gayrimenkulde devam eden kira sözleşmesini de aynı şartlarda devralmış bulunmaktadır. Adatıp Sağlık Hizmetleri A.Ş'nin 01.04.2022 tarihli genel kurulunda alınan karar gereğince, yeni ticari unvanının Lokman Hekim İstanbul Sağlık Yatırımları A.Ş olarak değiştirilmesine, hastanenin Lokman Hekim İstanbul Hastanesi ismiyle hizmet sunumuna kesintisiz olarak devam etmesine karar verilmiştir. Lokman Hekim İstanbul Hastanesi, şirketimiz faaliyetleri ve stratejik büyüme hedefleri doğrultusunda, özellikle ve öncelikle sağlık turizmi alanında olmak üzere marka değeri, ciro, karlılık hedeflerimize önemli katkılar sağlamasını bekliyoruz. Lokman Hekim İstanbul Hastanesi, İstanbul'un Pendik ilçesinde, 200 yatak kapasitesine, 115 yatak ruhsatı bulunan 25.000 metrekare kapalı alanda hizmet sunacaktır. Lokman Hekim İstanbul Hastanesi, ileri teknoloji kullanımda öncü, uzman kadrosuyla mükemmel hasta deneyimi sunan, her kesimin kolaylıkla ulaşabileceği misyonuyla hizmet sunumuna başlayacak olup, tüm paydaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz.''
 

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR